+90 (532) 446 76 15

Banu Çağlayan

Banu Çağlayan
: Banu Çağlayan

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunu olan Çağlayan, önemli kurumsal firmaların insan kaynakları ve yönetim süreçlerinde aktif olarak çalışmıştır.

İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık sertifikasına sahip Çağlayan; tekstil/mağazacılık, bankacılık, hızlı tüketim, gıda ve aydınlatma sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarda İşe Alım ve Yerleştirme, Eğitim ve Gelişim, Performans Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Personel Yönetimi ve Bordrolama, Ücret Yönetimi süreçlerinde çalışmış ve en son İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmıştır.

Eros Çamaşırları A.Ş., Esbank T.A.Ş., Info Holding A.Ş., ETİ Şirketler Grubu, Innova Aydınlatma Mimarlık profesyonel olarak çalıştığı firmalardır.

Kurumsallaşma sürecinde yönetim ve insan kaynakları uygulamalarının hayata geçirilmesi; İnsan Kaynakları uygulamalarında proje çalışmaları, kurumsal prosedur oluşturma ve revize edilmesi, insan kaynakları süreç iyileştirme çalışmaları, Şirket içi el kitapçıkları hazırlama, idari yönetim, İnsan Kaynakları raporlama sisteminin ERP entegrasyonu sağlanması konusunda çalışmaları olmuştur.

İnsan Kaynakları Uygulama Bilgi Sistemi, Eğitim Yönetimi Bilgi Sistemi, Kurum İş Analizi ve Değerlendirme, Kurumsal Yetkinlikler, Yetkinlik Yönetimi, Kurumsal Yönetim Çözümleri, Çalışan Motivasyonu, Ödül ve Öneri Sistemi çalıştığı projelerdendir. Banu Çağlayan; İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim ve Gelişim Yönetimi, Stratejik Yönetim Süreci, İş Geliştirme, Yetkinlik Yönetimi ve Değerlendirme, Kişisel Gelişim, Kuruma Özel Yönetim programları ana başlıklarında eğitimler vermiştir.

Çağlayan, 2007 yılından bu yana Yönetim & İnsan Kaynakları Danışmanı ve Eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Eğitimli ve kendini sürekli geliştiren; işini seven; aidiyet duygusuna sahip; GÜLÜMSEYEN ve MUTLU çalışanlar, iş hayatında hedefi olmuştur.

İstanbul doğumlu olan Banu Çağlayan evli ve 2 çocuk sahibidir.