+90 (312) 231 30 67

Necil Beykont

Necil_BEYKONT
: Necil Beykont

Kadıköy Anadolu Lisesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ile mezun oldu. İkinci Yüksek Lisans diplomasını 1983 yılında ABD Indiana Üniversitesinden MBA programını tamamlayarak aldı. Uluslararası satış, ticaret ve temsilcilik konularında dünyaca tanınmış çok uluslu firmalarda 14 yıl çalıştı. Amerikan-Alman ortaklığı Primary Industries ve daha sonra Mitsui’de Dış Ticaret Yöneticiliği yaptı. Bu çalışma döneminde ABD, Batı Avrupa, Uzak Doğu ve Japonya ile Türk firmaları arasındaki ticari faaliyetleri gerçekleştirerek önemli deneyimler kazandı.

ABD, Avrupa ve orta Doğu pazarlarında varlık göstermesine katkıda bulunduğu Türk firmalarında İhracat Müdürü olarak görev yaptı. Bu ülkelerde yaptığı yoğun iş gezilerinde tanıtım, satış, pazarlama, ihale, anlaşma, takip ve problem çözme konularında çalışarak uluslararası iş müzakerelerini yönetti. Yurt dışı fuar ve konferans organizasyonlarına liderlik etti.

Yirmi yılı aşkın profesyonel deneyiminin tamamını uluslararası platformlarda edinen Necil Beykont, 2005 yılından bu yana kendi hazırladığı eğitimleri kurumsal katılımcılara vermekte ve uluslararası ticaret danışmanlığı yapmaktadır.

Akademik alanda ise halen;
– Bahçeşehir Üniversitesi’nde Executive MBA ile Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programlarının, (Lisans ve Lisansüstü)
– İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA programının (Sadece Lisansüstü) Öğretim Görevlileri arasındadır.

Necil Beykont’un hazırladığı ve vermekte olduğu
Kurumsal ve Akademik Eğitimlerin başlıkları :

– Müzakere Becerileri
– Uluslararası İş Müzakereleri
– Çatışma Yönetimi
– Dış Ticaret Yönetimi
– Uluslararası Pazarlama
– İhracat-İthalat Yönetimi
– Globalleşme ve Stratejik Yönetim
– Pazarlama Yönetimi
– Tüketici Davranışları
– Kültürlerarası Davranış
– Performans Yönetimi
– Ekip Yönetimi
– Motivasyon Teknikleri
– İş İngilizcesi ile İletişim
– Uluslararası Ticari Sözleşmeler
– Değişim Yönetimi
– Stres Yönetimi

Necil Beykont’un eğitimlerine katılmış ve/veya danışmanlık hizmeti almış olan şirketlerden bazıları :

İSTANBUL : BSH (Bosch and Siemens) Group, Turkcell, Ekol Lojistik, Zorlu Enerji, İTKİB,
İMMİB, Mavi Jeans, TTNet, Düzey Pazarlama, Aksa Akrilik, Avon Kozmetik, Septaş, Alcatel,
H. Ö. Sabancı Holding, Alarko Carrier, İTO, QNB Finansbank (2016-2018), T.Garanti Bankası (2016 – 2018) , BTA, Türkiye Finans, BIOTA Lab, Johnson and Johnson, İşkur, BİM, ESM, Hugo Boss, Mak-Yol, İpek Kağıt, GSK, AKPlas, Grammer Koltuk, STM, Punteks, Permak Makine, Estas, Suvari, Ozak Tekstil, Aydınlı Group, Özcanlı, İlsan Tekstil, Öztiryakiler, Yıldız Holding, Boytaş Mobilya, Acıbadem Hastaneleri, LC Waikiki, ANKARA : ASELSAN (2010 – 2018), TAI (2015 – 2016), BOTAŞ, Sayer Şirketler Grubu, FNSS, Ciner Group, MetişEpik/ fem-jv,
İZMİR : Bekemler, Vestel, CMS Jant ve Makine, DİĞER : Toyota Boshoku (Adapazarı), Küçükçalık Tekstil, Yaykursan (Bursa), İsken (Adana), Vest Consulting (Azerbaycan), Görenler (Denizli), BİFA (Karaman / 2014 – 2015).