+90 (532) 446 76 15

Prof.Dr. Hikmet TİMUR

Prof.Dr.Hikmet Timur
: Prof. Dr. Hikmet TİMUR

İşletme yönetiminin duayenlerinden olan Prof.Dr. Hikmet Timur, doktorasını New York University Graduate School of Arts and Science’ta 1973 yılında tamamlamıştır.

ABD dönüşü 1976 yılından beri Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof.Dr.Timur, 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı iken emekli olmuştur.

2004-2006 yılları arasında H.Ü. Finansal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü ve 1998-2004 yılları arasında H.Ü. Senatosu’nda İİBF Senato Temsilciliği yapmıştır.

1975-1976 yıllarında Kara Harp Okulu ve H.Ü.’de yarı zamanlı öğretim üyeliği, 1974-1975’te Conn./USA’da  İş Analizi Uzmanlığı, Nisan 1971-Mart 1974’te New York/USA’da Üretim Müdür Yardımcısı, ve Ekim 1970-Nisan 1971 yılları arasında da New York/USA,’da Araştırma Asistanı olarak görev almıştır.

Uzmanlık alanı; İşletme, Yönetim ve Organizasyon, Stratejik Yönetim ve Stratejik Planlama, İş Analizi ve Norm Kadro olan Dr.Timur, ARGE(star) Danışmanlık Ltd. kadrosunda da olmak üzere Arçelik, Başak Sigorta, BPB Rigips, Bursa Çimento, Güral Porselen, İnoksan, İş Bankası, Makinsan, İstikbal, Bellona, Anadolu Finans, Üç Hisarlar, Sterilife, Özel Lokman Hekim Hastanesi, TAİ, Flokser Tekstil, GAMA Enerji, Özel Müjde Hastane…; Maliye Bakanlığı-MAYEM; Maliye Bakanlığı-Gelir İdaresi Bşk.lığı; Çevre ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; Sağlık Bakanlığı; Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı; Kültür ve Turizm Bakanlığı; Kara Harp Okulu; SATEM; Emniyet Genel Müdürlüğü; Orman Genel Müdürlüğü; Atatürk Orman Çiftliği; Çay İşletmeleri; Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi; Gaziantep Belediyesi; Mersin Belediyesi; Etibank; Eti Maden; Erzurum-Atatürk Üniversitesi; Yıldız Teknik Üniversitesi; GAP İdaresi; Karadeniz Bakır İşletmeleri, Konya Vergi Dairesi Bşk.lığı; TKİ; MTA; MKE; Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi; TÜRKŞEKER; PETKİM; TÜPRAŞ; Kalkınma Bankası, Ziraat Bankası, Tekstil Bank, İstanbul Gübre Sanayi, TÜGSAŞ; Türkiye Elektrik Kurumu; Seyit Ömer Termik Santralı; TODAİE; BOTAŞ; Yozgat TSO; PTT; İŞKUR; MPM, DHMİ gibi kamu ve özel sektörde binlerce eğitim, araştırma ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmuştur.