+90 (532) 446 76 15

Elif Ecehan ÇUHACI

EECuhaci
: Elif Ecehan ÇUHACI

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği’nden 2015 yılında mezun oldu. İstanbul’da Özel Mutluluğun Adresi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde öğretmenlik yaparken 2021 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde “Özel Gereksinimli Çocuğu Olan Ailelerin Öğretmen, Okul İletişim ve İş Birliğine Bakış Açılarının Farklı Değişkenlere Göre İncelenmesi” konulu tezi ile Yüksek Şeref Derecesi ile Yüksek Lisans diplomasını aldı.

Lise ve meslek yüksekokulu öğrenimi süresinde sırasıyla Ankara’da yerleşik Nevzat Ayaz Anadolu Meslek Lisesi Uygulama Anaokulu, Doku Kültür Anaokulu, Canberk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel İlkesen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde stajlarını yaparak uygulamanın içinde oldu.

Leonardo Da Vinci Eğitim ve Gençlik Programları Kapsamında Almanya ve Avusturya’da Dr. Robert Eckert Schulen’da staj yaptı.

2009-2013 yılları arasında ANAÇEV Dünya Barışı Çocuk Yuvası ve Kulubü’nde öğretmenlik yaptı. Burada 0-6 yaş arası çocukların okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, zeka geliştirici oyunların oynatılması, drama çalışmaları, grup etkinlikleri ve okul öncesi eğitimde yer alan diğer tüm etkinliklerin gerçekleştirilmesinde görev aldı.

ÇevikŞirket markası ile ünlenen Arge(star) Danışmanlık Ltd. Şti.’nin kurucusu Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un 1995 yılında kaleme aldığı “Birey, kurum ve toplumun gelişimi için geleceği tasarlama” ülküsünü yaşamanın ve yaşatmanın uğraşı ile bu yeni yepyeni yaşam döneminde yerini almıştır.

Kendisi ile yetinmeyen ve bu anlamda sürekli öğrenen yapısı gerek kişisel gerekse mesleki gelişimi için birçok eğitim, konferans ve seminere katıldı.

Bunlardan bazıları şunlardır: Duygu Durumu Yönetimi ve Pozitif Yaşam Becerileri, Anlamak ve Anlaşılmak İstiyorum, İnsan İlişkileri ve İletişim Teknikleri,  Takım Çalışması, Okul Öncesinde Yaratıcılık-Okul Öncesi Müzik Eğitimi, Okul Öncesinde Fen Eğitimi-Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları, Okul Öncesi Çocukların Kapasitesini Geliştirme Teknikleri ve Çocuğunuzun Size Oynadığı Oyunlar, İletişim-Farklı Anne Baba Tutumları ve Mutlu Çocuk-Erken Çocukluk Döneminde Oyun Kurmanın Önemi ve Teknikleri-Erken Çocukluk Döneminde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Çocuklara Acil İhtiyaç Durumlarında İlkyardım Teknikleri, Çocuk Hakları, Okul Öncesi Eğitim Sorunları ve Nitelik Geliştirme Paneli, ORFF Eğitimi.

Urla/izmir

ecehan@ceviksirket.com