+90 (532) 446 76 15

Halim Altınışık

Halim Altınışık
: Halim Altınışık

Ankara 1955 doğumludur. Ankara Atatürk Lisesi ve 1979 yılı Ankara Üniversitesi DTCF Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunudur.

Meslek hayatına Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda başlamıştır. 1977 yılında Fransa’da “Connaissance de la France” adlı uluslar arası eğitime katılmış ve özellikle dil uygulamaları, iletişim ve takım çalışması konularında beceri kazanmıştır.

1980-1985 yılları arasında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim, Kültür ve Enformasyon Örgütü (UNESCO) Türkiye Millî Komisyonu’nda çalışmıştır. Bu çalışma sırasında kültür ve enformasyon konularında ağırlıklı olarak görev almış ve çeşitli konularda oluşturulan alt komisyonlar ile UNESCO’nun ilgi alanına giren konularda düzenlenen uluslar arası toplantıların raportörlüklerini yürütmüş, organizasyonlarda yer almış ve mütercim-tercüman olarak çalışmıştır. Ayrıca bu dönemde Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Türkiye Merkezi’nde Merkez Sekreteri olarak görev almıştır.

1985 yılında Başbakanlık bünyesinde çalışmaya başlamış ve strateji ve güvenlik konularında uzman ve idareci olarak görev aldıktan sonra emekli olmuştur. T.C.Essen Başkonsolosluğu’nda (Almanya) Kültür İşlerinden Sorumlu Ataşe olarak görev almıştır. Türkiye Bilimsel,  Kültürel ve Stratejik Araştırmalar (TÜBİKAM) Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuş ve Merkez tarafından açılan “Kişisel Gelişim ve Liderlik Okulu”  Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Halen anılan merkezin Akademik Kurul Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Çeşitli eğitim firmalarında serbest eğitmen olarak görev yapmakta ve Etkili İletişim, Beden Dili, Terörizm, Kalabalık Yönetimi, Takım Çalışması, Karar Verme ve Problem çözme, Stres Yönetimi, Risk Yönetimi, Kurumsal Araştırma, Kurum Kültürü ve Kurumdaşlık, Yüz Okuma Sanatı, Suç ve Suçlu Profilleri, Müşteri Hizmetleri, Öfke Kontrolü, Yalan Söylemenin Ortaya Çıkarılması v.s. konularında Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca zikredilen konularda çeşitli resmi ve özel kuruluş ve kurumlara konferans ve seminerler vermektedir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.