+90 (532) 446 76 15

Perihan TUNCER

perihan tuncer
:

Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu olup, iş yaşamına, Banka Müfettişi olarak adım atmıştır. 2 farklı Bankada Genel Müdürlük bölümlerinin çeşitli departmanlarında yönetici ve şube yöneticisi olarak görev almıştır.

Yüksek lisansını, Bankacılık ve Finans konusunda tamamlamış olup, tez çalışma konusu CRM-Müşteri ilişkileri yönetiminin firmalar ve İnsan Kaynakları Yönetimi açısından önemidir.

Genel Müdürlük Bölümlerinde; Organizasyon ve Kalite Geliştirme, Eğitim-Kariyer Gelişim ve Yetenek Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bütçe ve Mali Kontrol bölüm yöneticilikleri yanı sıra, Merkez Şube yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Söz konusu görev süresinin yaklaşık 10 yıldan fazlasını, kendi tercihi ve isteği ile Eğitim ve Kariyer Gelişim, Yetenek Yönetimi bölüm yöneticiliği olup, bu görev sürecinde; Personel seçme ve işe alım, terfi, Eğitim planlama ve program geliştirme, yeni eğitimlerin tasarımı, içerik geliştirme, yetenek yönetimi, performans yönetimi, eğitim bütçesi ve yönetimi, İKY bölümünün yeniden kurulum ve yapılandırılması, E-öğrenme sisteminin kurulması ve geliştirilmesi, Kariyer Yönetimi, Seçme ve yerleştirme, mülakat ve işe alım sınav ve envanterlerinin kuruma özel hazırlanması gibi bir çok konuda alanının en iyilerini oluşturmuştur. Kişisel Gelişim ve Finans-Bankacılık teknikleri alanında sayısız eğitime katılmış ve banka içi eğitimler vermiştir. Ayrıca yönetici olarak yeniden yapılanma projelerinin içinde yer almıştır.

25 yılın üzerindeki bankacılık yaşamını 2011 yılında tamamlamış, sonrası eğitime olan sevgisi ile gençlere ışık tutmak adına Üniversitede yeni bölüm kurulmasında destek ve öğretim üyesi olarak 10 yıla yakın süre çalışmıştır. Bu süreçte İKY ve üst yönetim danışmanlığı, eğitmenlik ve Koçluk-Mentorluk yapmıştır.

Danışmanlık çalışmalarından bazıları ;
URGE- Demir ve Demir dışı Kobilere, İhracata açılmaları adına 30’a yakın firmaya İMMİB- İhracatçılar Birliği ve Ekonomi Bakanlığı ile koordineli yürütülen danışmanlık projesi.

Bazı firmalara- İnsan Kaynakları Yönetimi ve sistemin yeniden kurulması ve üst yönetim danışmanlığı,

Arama Konferansı- Üst Yönetim danışmanlığı-koordinasyonu,

E-Learning Sisteminin kurulması çalışmaları bazılarıdır.

Akademik kariyeri döneminde alanında makale hazırlamış, çok sayıda konferansa katılmış, Proje –Tez danışmalığı yapmıştır.

Halen Eğitmenlik, Danışmanlık, Koçluk ve Mentorluk yapmaktadır.