+90 (532) 446 76 15

Prof.Dr.Hüseyin BAŞAR

Prof.Dr.Hüseyin BAŞAR
: Prof.Dr.Hüseyin BAŞAR

Prof.Dr. Hüseyin Başar, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi, Teftişi ve Planlaması öğretim üyesidir. 2011 yılında emekli olan Dr. Başar, bir çok projede yönetim, hizmetiçi eğitim, yetişkinler eğitimi, eğiticilerin eğitimi gibi alanlarda gerek kamuda gerekse özel sektörde binlerce kez bilgi ve deneyimlerini paylaşmıştır.  Sözün özü, kendisi hizmetiçi eğitim duayenidir.

Referanslarından Bazıları

Yönetici Yetiştirme Eğitimleri;

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, TCDD, Seka, DMO, ZDK, Şeker Fabrikaları,  Tekel, Merkez Bankası, Dış Ticaret Müsteşarlığı, TODAİE, MKE, MİT, Etibank, Metro, Ankaray, Belediyeler, İl Sağlık Müdürlükleri, Tülomsaş, Tüvasaş gibi çok sayıda kurumda yönetici geliştirme eğitimleri.

Avrupa Birliğince düzenlenen ve Avrupalı uzmanlarla birlikte yürütülen yönetici geliştirme eğitimlerinde, İletişim, Takım Çalışması, Proje Yönetimi, Yaratıcı Düşünce, Yönetsel Gelişim Araçları, Kurum Kültürü ve Vizyon Geliştirme alanlarında uzmanlık ve eğiticilik çalışmaları.

Yönetici ve diğer çalışanların eğitimleri ;

Botaş, İstikbal Grubu, Tekerekoğlu Tekstil, Vakıfbank, Petlas, Mais, çeşitli özel fabrikalar gibi özel sektör kurumlarının, yurt çapında çeşitli birimlerde binlerce kişinin hizmetiçi eğitimi.

Bazı kitapları

Eğitim Denetçisi : Yöneticilerin denetim alanlarında seçilmesi, yetiştirilmesi.
Öğretmenlerin Değerlendirilmesi : Yönetsel performans değerleme yöntemleri
Sınıf Yönetimi : Bir eğitsel etkinliğe katılanların yönetimi,sunuş teknikleri.
Sınıf Yönetimi El Kitabı : Bir grubun yönetimi için gerekli uygulamalar.
Yaratıcı Düşünceyi Geliştirme, Nasıl düşünelim sorusunun yanıtları ve örnekleri, uygulamaları.