+90 (532) 446 76 15

R.Sefa Kabaalioğlu

R.Sefa Kabaalioğlu
: R.Sefa Kabaalioğlu

1965 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat Lisansını ve akabinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde İşletmecilik – İhtisas Lisansüstü eğitimini tamamladı.

Profesyonel İş Yaşamına 1987 yılında Hisar Çelik Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Finansman  Şefi olarak başlayan KABAALİOĞLU ,daha sonraki yıllarda Maret, Daf – Tırsan,Tırsan, Emiroğlu Holding,Elkay A.Ş isimli özel sektör kuruluşlarında Bütçe Planlama Şefliği,Satınalma ve İthalat Müdürlüğü,Finansman Müdürlüğü ve Direktörlüğü, Mali İşlerden Sorumlu Direktör ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2002-2003 yıllarında İMED – İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve toplumsal ve mesleki sorunlara yönelik çalışma grubu başkanlığı,2007 – 2010 yıllarında “ Tüketiciler Derneğinde “ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Finans Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan KABAALİOĞLU,Türkiye Finans Yöneticileri Vakfında 1998-2011 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği/ Denetçi ve Kobi Çalışma Grubu yöneticiliğini ve 2011-2013 yılları arasında MUMEYEK – Muhasebe –Finans Mesleki Yönetim,Eğitim ve Kültür Vakfında Uygulamacı Kurul Üyesi olarak görev yapmıştır.

Bugüne kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ve İşletme İktisadı Enstitüsü’nde Lisans üstü programlarda öğrencilere “ Yatırım Projeleri” konusunda ve KOSGEB ile Sanayi Odası ve Ticaret Odaları bünyesinde Kobi Yöneticilerine “ Yatırım Projesi Hazırlanması ”  “ Finansal Matematik” “ İşletme Sermayesi yönetiminin önemi” ve “ Finansal Analiz” konularında eğitimler vermiştir.1998 – 2011 yılları arasında T.Finans Yöneticileri Vakfında – Kobi Çalışma Grubu Yöneticiliği yaptığı dönemde “ Finans Matematiği” “ Excel Fx Finansal Fonksiyonlar eğitimi” “ Sabit Varlık yatırımlarının planlanması ve projelendirilmesi” eğitimlerini Finans Kuruluşlarının Mali Analiz ,Kredi Tahsis ,Pazarlama bölümü yöneticilerine vermiştir.

2007-2010 Yıllarında Tüketici Hakları konusunda “Örgütlü” mücadelesini yürüten KABAALİOĞLU bu dönemde özellikle Finansal Okur Yazarlık  ve Tüketici Hakları konusunda gerek TRT ve gerekse diğer özel kanallarda ve TRT Radyosunda “ Tüketicilere Yönelik” bilgilendirme/bilinçlendirme programlarına konuk olmuştur.

Örgütlü mücadele akabinde de düzenli olarak Samanyolu Haber TV’da yayımlanan “ Bir Bilene Sorun” programının “ Tüketici Hakları” konusunda ki devamlı konuğu olmuş ve bunun haricinde CİNE 5,Cem TV ,Bugün T.V,Kanal 9,Tempo TV,Kanal T ve  Showmax ‘deki programlara “ Güncel Konularda” tüketicileri bilinçlendirmek ve yönlendirmek için davet edilmiştir.

Kanal B ve Kanal T ile Cem T.V kanallarında,İstanbul Sohbetleri,Sektör Analiz ve İş Dünyası programlarında “ Kobilerin Finansmana Erişimi” konularında farkındalık ve bilinçlendirme programlarına canlı yayın konuğu olarak katılmıştır. https://www.youtube.com/results?search_query=sefa+kabaalioğlu

Sefa KABAALİOĞLU’nun yayımlanmış makaleleri de mevcut olup,” Finansal Analiz Risk Ölçme ve Değerlendirme “ ile “ Kredi Sigortası” konulu makaleleri internet sitelerinde halen yayımdadır.

Sefa KABAALİOĞLU aşağıdaki konularda eğitimler vermektedir;

1-Sabit Varlık yatırımlarının planlanması ve projelendirilmesi – Yatırım Projesi hazırlanması eğitimi

2-Finans Matematiği – Excel “ Fx” fonksiyonu ile örneklerle eğitim

3-İşletme Sermayesi yönetiminin öneminin örnekler ile anlatımı

4-Bilanço ve Gelir Tablosu Analizleri – Finansal Analiz eğitimi

5-Etkin Tahsilat Yönetimi ve Tahsilat Becerileri ile Alacakların yönetimi eğitimi

6-Temel Muhasebe eğitimi

7-Dış Ticarette ödeme şekilleri eğitimi

8-Girişimciler için Finansal Plan Hazırlanması eğitimi